Yetişkin Tur Fiyatı :
1599₺
Başlangıç Tarihi :
10.10.2020
Bitiş Tarihi :
17.10.2020
Tur Süresi :
7 GECE 7 GÜN
GAP


BELİNAY RÜYA GİBİ GAP TURU

1.GÜN:Akşam üzeri saat 18:00 de Nevzat Biçer Otoparkından hareket ediyoruz.Yolda vereceğimiz kısa molaların ardından Antakya ya ulaşıyoruz.

2.GÜN:ANTAKYA

Yolda aldığımız serbest kahvaltınınardından, dinlerin ve dillerin kardeş gibi koyun koyuna yasadığı, hoşgörünün ve farklı kimliklere saygının başkenti, Roma dönemindeolimpiyatlar şehri diye bütün dünyada nam salmış Hatay ili merkezi Antakya’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi Harbiye ( Defne ) bölgesinde, Antakya mutfağının birbirinden değişik ve lezzetli mezelerinin tatlandırdığı bir menüyle alıyoruz. Künefenin bu şehre ait olduğunu da şimdiden hatırlatalım ! Dünyanın ikinci büyük Mozaik Müzesi olan Hatay Müzesini geziyoruz. Müze gezimiz sonrasında dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre Kilisesi’nin tadilatta olması nedeniyle dışarıdan panoramik olarak görüyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olan ve içerinde Hz. İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Sem'un-i Sefa ve Yasin suresinde adi geçen Habib–i Neccar’indakabrinin bulunduğu Habib Neccar Camini ziyaret ediyoruz. Ardından Eski Antakya Evlerini göreceğimiz sokaklarda yürümeye başlıyoruz. Katolik, Ortodoks Kiliselerini ziyaret ediyor (Ziyarete açıkolduğu takdirde kiliseleri görebiliriz) sonrasında, Antakya’nınmodern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşı’ya giriyoruz. Ardından eski dönemlerde Antakyalı zenginlerin yazlık olarak kullandığı ve çağlayanlarından su kanallarıylaşehre su getirilen Defne (Harbiye)’de geziyoruz. Harbiye’deki gezimizdensonra otelimize geçiyoruz. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.

Aydın-Denizli-Afyon-Konya-Antakya :  1050 Km.

Konaklama : Tarbuş Hotel vb.

Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı:  Tur ücretine dahil değildir ekstra olarak alınır

Öğle Yemeği: Tur güzergahına bağlı olarak uygun bir restoranda alınır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil  olarak açık büfe veya set menü şeklinde alınır

3.GÜN:ADIYAMAN

Sabah kahvaltınınardındanKırıkhan, Hassa, Islahiye, Pazarcık ve Gölbaşı üzerinden Adıyaman’aulaşıyoruz. Şehir merkezindeki otelimizeyerleşip, kısa bir dinlencenin ardından bizleri bekleyen minibüslerimize binerek muhteşem Nemrut Dağimacerasınabaşlıyoruz. 2000 yıl öncesinin çılgın ve idealist kralıAntiokhos’unToroslarınzirvesine yaptırdığıanıtmezarınaulaşmadan önce göreceğimizbaşka antik eserler de var. Sırasıyla; Kommagene kraliyet ailesinin kadınlarınınanıt mezarı olan KarakusTümülüs’ü, Roma askeri mimarisinin dünyadaki en iyi köprü örneklerinden olan Cendere Köprüsünü görerek minibüslerimizle 2150 m. yükseklikteki Nemrut Dağı’naulaşıyoruz.(Hava ve yol durumu müsait oldugu takdirde) Burada Doğu ve Bati Terasları, Zeus-Oramastes, Apollon-Mithras, Herakles-Artaganes, tanriçaKommagene, kral Antiochos ve koruyucu Aslan-Kartal heykellerini görerek bir yandan da muhteşemgünbatımını. (Otele varış saatimize göre gün doğumuna da çıkılabilir) izleyerek günümüzü sonlandırıyoruz ve minibüslerimizle otelimize dönüyoruz. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.

Antakya-Adıyaman :  320 km.

Konaklama : Grand İsias Hotel vb.

Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir otelde alınır.

Öğle Yemeği: Tur güzergahına bağlı olarak uygun bir restoranda alınır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü şeklinde alınır.

4.GÜN: MARDİN

Sabah kahvaltı sonrası hareketle Türkiye’nin en büyük sulama projesi olan GAP’ın en büyük barajı Atatürk Barajını geziyoruz. Baraj gezimizin ardından Diyarbakır üzerinden hareketle Bismil güzergâhından Batman’a varıyoruz. Öğle yemeklerimizin ardından antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasan Keyf’e ulaşıyoruz. Binlerce yıldır kıyısına kurulduğu Dicle Nehri tarafından hayat verilen ama Ilısu Barajı ile Dicle nehrinin suları altında kalacak olan Hasankeyf’in hüznüne ortak olacağımız bu gezimizde görkemini hala koruyan Hasankeyf kalesini, gizli su tünelini, El Rızık Camii’nin minaresini ve mağaraları görerek vereceğimiz serbest zamanın ardından aracımıza binerek Tur Abdin bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin en önemli yerleşmelerinden Midyat’ta kısa bir gezinti yapıyoruz. Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkâri sanatının en iyi örneklerinden alabilirsiniz. Sizlerin Sıla dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinin bulunduğu Midyat’ta verilen serbest zaman ardından otelimize gidiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Adıyaman - Mardin : 350 Km.

Konaklama :Büyük Mardin Oteli vb.

Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor.

Öğle Yemeği: Batman, Hasankeyf, Midyat (Ekstra)

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.

5.GÜN:  ŞANLIURFA

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası hareketle bölge halkının ‘’Medeniyetin Başkenti Anadolu’nun Taş Kenti’’ olarak adlandırdığı Mardin’e varış. Otantik yapısıyla bizi karşılayan şehirde uzunca bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı gezimize başlıyoruz. Burada Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane, Mezar bölümlerini görerek tekrar Mardin merkeze dönüyoruz. Kasımiye Medresesi ziyaretimiz esnasında göreceğimiz Mezopotamya Ovasının görüntüsü sizleri büyüleyecek. Devamında şehir merkezine ulaşarak rehberimiz eşliğinde Mardin Sokakları, Kırklar kilisesi, Abbaralar, Eski PTT binası, Ulu camii, Şehidiye camii gibi taş işçiliğinin daha birçok ustalık eserini görebileceğimiz yürüyüşümüzü gerçekleştirirken kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Çarşıda verilen serbest zaman sonrasında Öğle yemeğimizi bu güzel şehirde aldıktan sonra Kızıltepe-Viranşehir üzerinden yaklaşık on iki bin yıl öncesinde inşa edilmiş insanlık tarihinin bilinen ilk Tapınağı olan Göbekli Tepeye ulaşıyoruz. Henüz çok az bir kısmı açılmış olan ve neolitik çağın hac merkezi kabul edilen Göbekli Tepe’nin hikayesini dinlerken büyüleneceksiniz. Göbekli Tepe gezimiz sonrasında peygamberler şehri Şanlıurfa’ya varıyoruz. Sonrasında Peygamberler Şehri Urfa’ya bağlı ismi “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a gidiyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi (Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri göreceğimiz yerler arasında. Buradaki gezimizin ardından Urfa’ya varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde. Ardından dileyen misafirlerimiz yöresel eğlence URFA SIRA GECESİ (ekstra) ne katılabilirler.

Mardin - Şanlıurfa : 270 Km.

Konaklama : Ahranis Hotel vb.

Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor.

Öğle Yemeği: Mardin, Şanlıurfa (Ekstra)

Akşam Yemeği: Sıra Gecesi Programı kapsamında EKSTRA alınır.

6.GÜN: GAZİANTEP

Otelde aldığımız kahvaltı sonrası kelaynaklarıyla ünlü Birecik’e varıyoruz. Burada Kelaynak Koruma Çiftliğini gördükten sonra ‘siyah gül’ denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye varıyoruz. Daha sonra teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Ardından Halfeti’ye dönerek otobüsümüzle Nizip üzerinden yolculukla düşman işgali sırasındaki şanlı direnişiyle 1927 yılında ‘Gazi’ unvanı alan Antep’e varıyoruz. Antep gezimize dünyanın en zengin Mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son on beş yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Müzeden sonra öğle yemeğimizde Antep mutfağının en leziz yemeklerini yiyerek gezimize devam ediyoruz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan Kale’yi, Antep’in en eski ve köklü ailelerinden birisi olan Göğüş silesinin eski evi olan Mutfak Kültürü Müzesi’ni, pek çok tarihi han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Alışveriş için fazlasıyla serbest zamanınız olacak. Serbest zamanda “ben daha çok gezeyim” diyenlerinize rehberiniz mutlaka yardım edecektir. Serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama için otele geçiyoruz.

Şanlıurfa - Gaziantep : 150 Km.

Konaklama : Kule Hotel Gaziantep

Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor.

Öğle Yemeği: Halfeti, Gaziantep (Ekstra)

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.

7.GÜN: KAHRAMANMARAŞ-ADANA

Otelde aldığımız kahvaltıdan sonra Kahramanmaraş’a varıyoruz. Şehirde otobüsümüz ile yapacağımız panoramik şehir turu esnasında Ulu Cami ve Kaleyi de görüyoruz. Kahramanmaraş’ta vereceğimiz serbest zamanda dondurmalarınızın tadına bakıyor ve ardından yola koyularak Adana ya ulaşıyoruz. Çukurova’nın kalbi olarak bilinen Adana’da, gezimize, yakın zamana  kadar  Türkiye’nin  en büyük camii olma özelliğini elinde bulunduran Seyhan nehrinin kıyısına inşaa edilmiş  Merkez  Sabancı  Camii  ile  başlıyoruz. Ardından yine Seyhan’ın üzerinde bulunan ve Roma döneminden günümüze kadar  sapasağlam ulaşmış Taş Köprü’yü ziyaret edeceğiz. Çarşıda  verilen serbest zamanda öğle yemeğimizi de değerlendirdikten sonra aracımıza yerleşiyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz kısa molalarımızın ardından Aydın a ulaşıyor ve bir başka BELİNAYTUR organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Kahramanmaraş-Adana-Aydın : 1100 Km.

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER:

-Lüks Araç İle Ulaşım

-Profesyonel Rehberlik Hizmeti

-5 Gece Otel Konaklaması

-Otelde 5 Sabah Kahvaltısı ve 4 Akşam Yemeği

-Seyahat Sigorta Paketi

-Araç İçi İkramlar

-Tüm Çevre Gezileri

-Belinay Tur Refakati

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

-İlk Gün Kahvaltı

-Öğle Yemekleri

-Nemrut'a Çıkış Minibüs Ücretleri

-Halfeti Tekne Turu Ücreti

-Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

-Şanlıurfa Sıra Gecesi

-Tüm Kişisel Harcamalar