Yetişkin Tur Fiyatı :
669₺
Başlangıç Tarihi :
22.10.2020
Bitiş Tarihi :
25.10.2020
Tur Süresi :
2 GECE 3 GÜN
BATI KARADENİZ


                                 BATI KARADENİZ TURU

 

GECE YOLCULUĞU:  Belirlediğimiz saatte Aydın Nevzat Biçer Otoparkından hareket ediyoruz.

1.GÜN:

Karadeniz ile Marmara Bölgeleri’ni ayıran Bolu Dağı’nın oksijen dolu havası eşliğinde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, Batı Karadeniz’in incisi, doğa harikası Abant Gölü’ne varıyoruz. Abant Gölü etrafında aracımızla yapacağımız kısa bir gezintiden sonra nilüfer çiçekleri ile bezenmiş gölün eşsiz manzarasını fotoğraflamak ve kısa bir yürüyüş yaparak doğayı daha yakından hissetmek için serbest zaman alıyoruz. Ardından yöresel ürünlerin satıldığı otantik pazardan dilersek yöresel ürünler alarak tekrar yola koyuluyoruz ve Bolu ilinin 42 kilometre kuzeyinde yer alan Yedigöller Milli Parkı’na gitmek üzere bizleri bekleyen minibüslerimiz ile buluşuyoruz. 1965 yılından beri milli park olarak koruma altına alınmış 7 heyelan set gölünden oluşmuş bu doğa harikasını geziyor, muhteşem florasının fotoğraflarını çekiyoruz. Rehberimiz eşliğinde yürüyüş yaparak sırasıyla Nazlıgöl, İncegöl, Sazlıgöl, Kurugöl, Deringöl, Seringöl ve Büyükgöl’ü görerek doğanın cömertçe bizlere sunduğu tüm güzelliklerin tadını çıkarttıktan sonra Yedigöller Milli Parkı’ndan ayrılarak Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Gerede, Karabük istikametini takip ederek ilk durağımız olan, Safranbolu’ya 6 km mesafede bulunan, 1870 yılına kadar ilçe statüsünde olup, Anadolu’da Yörük aşiretleri için oluşturulmuş 17 yerleşimden birisi olan ve 700 yıldan beri varlığını sürdürmeye devam eden Yörük köyü ’ne ulaşıyoruz. Burada yapacağımız gezi ile hem Yörüklerin tarihini öğrenme hem de geleneklerine ve yaşam tarzlarına yakından tanıklık etme şansını bulacağız. Yörükköy gezimizi tamamladıktan sonra kısa bir yolculuk sonrasında Safranbolu’ya varıyoruz. Safranbolu’ya vardığımızda ilk olarak, Hıdırlık Tepesini ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde 1997’den bu yana yerini koruyan bu kenti, yüksekten görebileceğimiz ve fotoğraflar ile ölümsüzleştireceğimiz en güzel yer olan bu tepedeki molamızın ardından. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

 

2. Gün: 
 

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra otelimizden ayrılıyor ve gezimize Tarihi Safranbolu Çarşısı ile başlıyoruz. Burada ki kısa anlatımlarımızdan sonra mimarisi ve zengin detayları ile 18. Yüzyıldan günümüze kadar ulaşmayı başarabilmiş Osmanlı evlerinin en güzel ve eşsiz örneklerini keşfetmek üzere daracık, tarih kokan sokaklarda yürüyüşümüze başlıyoruz. Kaymakamlar Konağı, Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Köprülü Mehmet Paşa Cami ve caminin bahçesindeki güneş saatini görüp rehberimizden detaylı bilgileri aldıktan sonra Yemeniciler Arastası’na gidiyor, korda pişmiş Türk kahvelerimizi içerek günün tatlı yorgunluğuna bir es veriyoruz son olarak tekrar Safranbolu şehir merkezine dönüp tarihi çarşıda lokum, sabun, yemeni, hediyelik eşya gibi alışverişlerimizi tamamlamak üzere serbest zaman alıyoruz  ve ardından Safranbolu’ya birkaç kilometre uzaklıkta yer alan Tokatlı Kanyonu’nu ziyaret etmek üzere kısa bir yolculuk yapıyoruz. Kanyon üzerinde bulunan ve Türkiye’de ki örnekleri arasında ilk olma özelliğini taşıyan “Cam Teras” üzerine çıkarak bu güzel kanyonun fotoğraflarını çekiyoruz. Ardından rotamızı Karadeniz sahilinin incisi, güzel koyları ve kum plajları ile meşhur Amasra’ya çeviriyoruz.  Kraliçe Amastris’in şehrine önce tepeden panoramik olarak bakıyoruz ve ardından Fatih Sultan Mehmet’in o meşhur “Lala Lala, Çeşm-i Cihan bu mu ola?” sözü ile hayranlığını gizleyemediği bu şirin kenti keşfetmek üzere kalbine iniyoruz. Burada yaya olarak gerçekleştireceğimiz gezimiz esnasında Kemere Köprüsü, Tarihi Kale Surları, Çekiciler Çarşısı gibi kentin önemli noktalarını ziyaret edeceğiz. Ardından öğle yemeğinde Amasra’nın lezzetli balıklarının tadına bakmak üzere belirlediğimiz restauranta geçiyoruz. Yemekten sonra, vereceğimiz serbest zamanda  alışverişlerimizi tamamlayarak Amasra’dan ayrılıyoruz ve konaklamamızı da Bolu’ya ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik gezi ile kent meydanını görüyoruz. Daha sonra otelimize geçiyoruz. Akşam Yemeği otelimizde.

 

3. Gün: 
 

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Batı Karadeniz’in eşsiz manzaralarından bir diğeri Gölcük ile turumuza başlıyoruz. Gölcük ziyaretimizin ardından tektonik oluşum göllerinin en güzel örneklerinden birisi olan Sapanca Gölü kıyısında mola vererek göl manzarası eşliğinde çay kahve içebilir , fotoğraf çekebilirsiniz. Buradaki serbest zamanımızın ardından, Aydın’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda verdiğimiz kısa molaların ardından gece saatlerinde Aydın’a varıyor başka bir BELİNAY TUR organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER:

-Lüks Araç İle Ulaşım

-Profesyonel Rehberlik Hizmeti

-2 Gece Otel Konaklaması

-Otelde 2 Sabah Kahvaltısı ve 2 Akşam Yemeği

-Seyahat Sigorta Paketi

-Araç İçi İkramlar

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

-İlk Gün Kahvaltı

-Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

-Öğle Yemekleri

-Son Gün Akşam Yemeği

-Otelde Alınacak Ekstra İçecekler

-Yedigöller vb. Dolmuş Ücretleri