Yetişkin Tur Fiyatı :
899₺
Başlangıç Tarihi :
28.10.2020
Bitiş Tarihi :
1.11.2020
Tur Süresi :
3 GECE 4 GÜN
ÖZEL KEYF-İ İSTANBUL


ÖZEL KEYF-İ İSTANBUL TURU

3 GECE 4 GÜN

ÖZEL PROGRAM..

İSTANBUL'DA GEZMEDİĞİMİZ YER KALMAYACAK !!!

1.GÜN GECE YOLCULUĞU

 Belirlediğimiz saatte Aydın Nevzat Biçer Otoparkından hareketle turumuza başlıyoruz.

2.GÜN: ÇAMLICA TEPESİ – BEYLERBEYİ SARAYI – KÜÇÜKSU KASRI – KANLICA – ÇENGELKÖY

 Sabah saatlerinde İSTANBUL’ a varıyoruz. Ardından sabah kahvaltımızı almak için Çamlıca tepesine geliyoruz. Müthiş İstanbul manzarası eşliğinde kahvaltımızı yapıyoruz ( ekstra ) Kahvaltımızı aldıktan sonra fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyor serbest zamanımızın ardından Beylerbeyi sarayına doğru yola çıkıyoruz. Sultan Abdülaziz tarafından 1861-1865 yıllarında mimar Sarkis Balyan'a yaptırılan saraya girişimizi yaptıktan sonra rehberimiz eşliğinde sarayımızı geziyoruz. Beylerbeyi gezimizi tamamladıktan sonra rotamızı Küçük su kasrına çeviriyoruz. Bu saray da Osmanlı tarihi lale devrinde yapılan 5 dönümlük araziye sahiptir. Ziyaretçilerin beğenisini kazanan bu saraydan ayrıldıktan sonra Kanlıcaya semtine gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda isteyen misafirlerimiz çay kahve içebilir ya da meşhur kanlıca yoğurdunu tadıp alış veriş yapabilir. Hareketimizin ardından yine Beykoz’da bulunan Anadolu kavağı semtine geliyoruz. Küçük bir mahalle olan Anadolu kavağı turistik balıkçı kasabası olarak da bilinir. Gezimizin ardından yine aynı semtte bulunan Yüşa Tepesinde bulunan Yüşa hazretleri türbesine çıkıyoruz. Türbe ziyaretimizi tamamladıktan sonra otelimize yerleşmek için yola çıkıyoruz.

3. GÜN: DOLMABAHÇE SARAYI – ORTAKÖY – SARIYER – EMİRGAN KORUSU – KUMKAPI

 Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra hareketle Dolmabahçe sarayına doğru yola çıkıyoruz. 1856 yılında tamamlanan bu saray Osmanlı devletinin son zamanlarındaki padişahların dinlenme ve eğlence yeri olarak hizmet vermiştir. Rehberimizden aldığımız bilgilerle saray gezimizi tamamladıktan sonra Ortaköy’ü gezmeye başlıyoruz. Toplanmamızın ardından Sarıyer’e doğru hareketimizle Tarabya semtinden geçiyor panoramik olarak görüyoruz. Sarıyer’e vardıktan sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz meşhur Sarıyer böreklerini tadıp su muhallebisini tadabilirler. Öğle yemeğimizin ardından Türkiye’nin ilk özel müzesi olan Sadberk köşküne geçiyoruz. Rehberimiz eşliğinde gezeceğimiz bu küçük köşkten bilgilerimizi alıp fotoğraflamamızı bitirildikten sonra Emirgan korosunu geziyoruz. Daha sonra aşiyan müzesi olarak misafirlerin hizmetine 1945 yılında açılan Tevfik Fikret’in bir dönem yaşadığı evini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz bittikten sonra Kumkapı’da fasıl eğlencesi ve akşam yemeği organizasyonu için hareket ediyoruz.

4. GÜN: SULTANAHMET – AYASOFYA – TOPKAPI – EYÜPSULTAN – PİERRE LOTİ – TAKSİM

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra sırasıyla yürüme mesafesinde bulunan Sultan Ahmet Camii, Ayasofya ve Topkapı sarayı müzelerini geziyor. Öğle yemeğimizi Meşhur Sultan Ahmet Köftecisinde alıyoruz. (ekstra) Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Yerebatan sarnıcını geziyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra Eyüp ilçesinde bulunan Eyüp Sultan Camii ve Eyüp Sultan türbelerini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi tamamlayıp rotamızı pierre loti tepesine çıkıyoruz. Burada bulunan turistik tesislerde çay kahve molası vererek İstanbul manzarasını hafızlarımıza ve fotoğraf galerimize kaydederek harika bir zaman geçiriyoruz. Toplanmamızın ardından taksime doğru yola çıkıyoruz. Taksim’e varışımızla beraber siz değerli misafirlere akşam yemeği ve istiklal caddesinde gezmeniz için serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte toplanmamızın ardından otelimize doğru harekete geçiyoruz.

 

5. GÜN: BOĞAZ TURU – EMİNÖNÜ – MISIR ÇARŞISI – BÜYÜKADA

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Eminönü’ne doğru yola çıkıyoruz. Eminönü’ne geldikten sonra Boğaz turu için teknemize geçiyoruz. 1 buçuk saatlik boğaz turumuzdan sonra iskeleye yanaşıyoruz. Alışveriş için yürüme mesafesinde olan, 1660 yılında inşa edilmiş müthiş mimari yapıya sahip olan ve bu zamana kadar hala tarihi dokusunu koruyan mısır çarşısına geçiyoruz. Rehberimizin yapacağı kısa bilgilendirmeden sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Alışverişimizi tamamladıktan sonra toplanma yerimizde buluşup yine Eminönü iskelesinden tarifeli feribotla Büyükada’ya doğru gidiyoruz. Büyükada’ya vardıktan sonra adanın en yüksek tepesinde bulunan Aya Yorgi Kilisesini ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirler adada bisiklet kiralayıp keyifli anlar yaşayıp tarihi adanın güzellikleriyle zaman geçirebilirler. Vermiş olduğumuz serbest zamanın ardından toplanarak tarifeli vapur ile kartal iskelesine geliyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüze binerek Aydın’ a dönüş için yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz kısa molaların ardından Aydın’a varıyoruz başka bir Belinay tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER:

-Lüks Araç İle Ulaşım

-3 Gece Oda+Kahvaltı Konaklama

-Profesyonel Rehberlik Hizmeti

-Seyahat Sigorta Paketi

-Kumkapı Eğlencesi ve Akşam Yemeği

-Özel Boğaz Tekne Turu

-Araç İçi İkramlar

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

-İlk Gün Kahvaltı

-Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

-2 Gün Akşam Yemeği

-Öğle Yemekleri

-Büyükada Geçiş Ücreti

-Kişisel Harcamalar