Yetişkin Tur Fiyatı :
399₺
Başlangıç Tarihi :
9.10.2020
Bitiş Tarihi :
11.10.2020
Tur Süresi :
1 GECE 2 GÜN
ÇANAKKALE ŞEHİTLİK-ASSOS-CUNDA


ÇANAKKALE ŞEHİTLİK-ASSOS-CUNDA

1 GECE 2 GÜN

                                               

1.GÜN: GECE YOLCULUĞU : Belirlediğimiz saatte Aydın Nevzat Biçer Otoparkından hareketimizle turumuza başlıyoruz.

2.GÜN: ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU-AYNALI ÇARŞI

 Sabah saatlerinde ilk olarak belirlenen noktada sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltının ardından ilk durağımız Bigalı köyü daha sonra  Arıburnu ve Anzakların çıkarma yaptığı koyu ziyaret edip, Hemen ardından Mehmetçiğe Saygı Anıtı ve Kanlı Sırt bölgesini araçta anlatarak, 57. Alay Şehitliğine gidiyoruz. Atatürk'ün gözetleme yeri, saatinin parçalandığı yer, siperlerin ve Yeni Zelanda anıt ve mezarlıklarınında de bulunduğu Conkbayı' nı gördükten sonra öğle yemeği için mola veriyoruz.

Yemekten sonra turumuzun öğleden sonraki kısmında; Şehitler Abidesi, Morto Koyu, Araçtan Panoramik Fransız anıtı, Seddülbahir Köyü, Seddülbahir’deki Özel 1915 Savaş Malzemeleri Müzesini ve Yahya Çavuş Anıtını ve şehitliğini ziyaret ediyoruz. Rehberimiz Ertuğrul koyu çıkartma muharebelerini ve İngilizlerin River Clyde gemisinden Truva atına benzer çıkartmasına Türk askerinin muhteşem savunmasını anlatıyor, daha sonra Şahin Dere Hastane şehitliğine geçiyoruz, buradaki bozulmadan kalan gerçek şehitlik ve mezarları ziyaret ettikten sonra dillere destan Seyit Onbaşı hikayesini Seyit Onbaşı Anıtın’ da dinliyoruz, akabinde Mecidiye ve Namazgah tabyalarının ziyareti ve Kilitbahir Kalesinin anlatımlarından sonra Şehitlik turumuzu bitirip feribot ile Çanakkale’ye geçiyoruz. Ünlü Aynalı Çarşı’yı gezmek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Aynalı Çarşı’yı da gezdikten sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimiz otelde.

3.GÜN: ASSOS-AYVALIK-CUNDA-ŞEYTAN SOFRASI-DÖNÜŞ

   Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından rotamızı Behramkale olarak bildiğimiz Assos`a doğru hareket ediyoruz. Assos`a vardığımızda kısa bir tırmanışın ardından M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağının bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye çıkıyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege Denizi`nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz, eğer şanslıysanız Türkiye`ye oldukça yakın Girit ve Eğriboz’dan sonra Yunanistan`ın 3. büyük adası olan Midilli Adasını görebilirsiniz. Büyük İskender`in hocası Aristoteles`in felsefe okulunuzda bulunduğu Assos`un Akrapol’ünü geziyoruz. Buradan Panoramik olarak Assos limanını görüyoruz. Assos turumuzun ardından Ayvalık’a geçiyoruz. Rehberimiz eşliğinde Cunda Adası’nda önce Türk sonra Rum mahallelerini Arnavut taşlı kaldırımlarında çiçeklerle bürünmüş eski rum evleri arasında güzel bir yürüyüş ile geziyor öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte toplanıyor ve müthiş manzarası olan ünlü Şeytan Sofrası’na çıkıyoruz. Güzel manzarayı fotoğraflamanız ve çay , kahve keyfi için serbest zamanı değerlendiriyoruz. Serbest zamanımızın ardından dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Yolda verdiğimiz kısa molaların ardından gece saatlerinde Aydın’da oluyor başka bir Belinaytur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER:

-Lüks Araç İle Ulaşım

-Profesyonel Rehberlik Hizmeti

-1 Gece Otel Konaklaması

-Otelde 1 Sabah Kahvaltısı ve 1 Akşam Yemeği

-Feribot Geçişleri

-Seyahat Sigorta Paketi

-Araç İçi İkramlar

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

-İlk Gün Kahvaltı

-Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

-Öğle Yemekleri

-Son Gün Akşam Yemeği

-Otelde Alınacak Ekstra İçecekler